Tu znajdziesz ostrzeżenie przed pułapkami, w które wpadają firmy transportowe

Poznaj argumenty prawne

nie do podważenia, dzięki którym możesz skutecznie bronić się w czasie kontroli

Znajdziesz je w magazynie

„Kierowca w firmie”

Możesz bezpłatnie testować nasz produkt przez 14 dni

To jedyny magazyn na rynku w całości poświęcony analizie i rozliczaniu czasu pracy kierowców oraz spraw kadrowych związanych z kierowcami.

W jednym miejscu znajduje się wszystko czego potrzebujesz do bezproblemowego, szybkiego i zgodnego z prawem rozliczania czasu pracy kierowców.

Mając magazyn „Kierowca w firmie” ułatwisz sobie rozliczanie czasu pracy kierowców, ponieważ w każdym numerze dostaniesz praktyczne porady ekspertów, którzy krok po kroku wyjaśnią Ci wszystkie zawiłości przepisów związanych z czasem pracy kierowców.

Zamów numer pokazowy »

Systemy i rozkłady czasu pracy nie będą już więcej sprawiać żadnych trudności

To co do tej pory spędzało Ci sen z powiek, teraz będzie już znacznie prostsze. Eksperci szczegółowo i na przykładach pokażą Ci, jaki bezbłędnie rozliczać czas pracy kierowcy w danym systemie. Zyskasz pewność, że działasz zgodnie z prawem i będziesz spokojny, że nikt nie będzie miał Ci nic do zarzucenia.

Dobrze wiesz, jak surowe są kary za najmniejsze nawet uchybienia w tym zakresie. Teraz, mając tak silne wsparcie nie popełnisz już żadnego błędu, nawet nieświadomie. W dodatku będziesz miał niepodważalne argumenty prawne, w razie jakichkolwiek kontroli.

Poznasz zasady, dzięki którym zabezpieczysz się przed nieprawidłowym rozplanowaniem czasu jazdy, przerw i odpoczynku kierowców

Poznasz wszystkie konsekwencje obecnie obowiązujących przepisów w tym rozporządzeń Parlamentu Europejskiego

Często to, czy dostaniemy karę, czy nie, zależy od interpretacji przepisów. Znać przepisy to jedno, a umiejętnie je stosować i wyciągać z nich stosowne wnioski, to już zupełnie coś innego. Dlatego w tej kwestii zdaj się na pomoc specjalistów – doświadczonych ekspertów.

Zabezpieczysz się przed wszystkimi nieprawidłowościami związanymi z czasem pracy kierowców
Wszystko zobaczysz na konkretnych przykładach – wystarczy, że zastosujesz je we własnej firmie. Zagwarantujesz sobie w ten sposób pełne bezpieczeństwo prawne.

Komisja Europejska wydała w dniu 7 czerwca 2011 r. tzw. Decyzję Wykonawczą nr K/2011/3759, która określiła, iż w przypadku gdy kierowca wykorzysta nie mniej niż 7 godzin odpoczynku dziennego wówczas kontrolujący nie może nałożyć kary sumując okresy jazdy sprzed i po tym odpoczynku.

Niestety wskazana decyzja wykonawcza ma zastosowanie tylko i wyłącznie wobec przejazdów wykonywanych na podstawie rozporządzenia nr 561/2006. Dla zobrazowania praktycznego zastosowania tego przepisu najlepiej zrobić to na przykładzie:

Jak zatem spokojnie prowadzić firmę transportową i nie narażać się na kary związane z czasem pracy?

Możesz samodzielnie interpretować wszystkie przepisy, by Twoja firma mogła sprostać wszystkim wymogom, ale po co masz to robić narażając się na popełnienie błędów lub nie wykorzystując wszystkich możliwości prawnych, skoro możesz skorzystać ze sprawdzonych przez prawników rozwiązań, interpretacji i komentarzy?

Znajdziesz je w profesjonalnej publikacji „Kierowca w firmie”

Dzięki temu bez trudu spełnisz wszystkie nakazy oraz wymogi nakładane na Ciebie przez obowiązujące prawo. Znajdziesz w niej odpowiedzi na wszelkie dręczące Cię wątpliwości. Nie musisz być specjalistą znającym właściwą wykładnię związaną z czasem pracy! Wystarczy, że zostaniesz Czytelnikiem magazynu „Kierowca w firmie”, a nie zaskoczą Cię już żadne niuanse w przepisach związanych z czasem pracy w żadnym z krajów Unii Europejskiej i poza nią!

„Kierowca w firmie” to praktyczne artykuły które przedstawiają rozwiązania konkretnych problemów pojawiających się w tematyce rozliczania czasu pracy kierowców. Są tak napisane, że czytasz i od razu wiesz, jak je wykorzystać w swojej firmie.

Wszystkie porady, wskazówki i wyjaśnienia są pisane przez ekspertów - prawników, którzy przystępnym językiem omawiają dane zagadnienie krok po kroku.

Dzięki publikacji będziesz zawsze na bieżąco informowany o zmianach w prawie i związanych z nimi obowiązkach. Wiele tematów omawianych jest na przykładzie innych firm transportowych, dzięki czemu dowiesz się jak inni właściciele radzą sobie z podobnymi problemami.

Aby maksymalnie uprościć korzystanie z publikacji, podzieliliśmy ją na kilka przejrzystych działów tematycznych, dzięki którym:

poznasz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania z zakresu czasu pracy oraz rozliczania delegacji,

szybko przygotujesz wzory wszystkich potrzebnych Ci dokumentów,

poznasz przykłady nietypowych sytuacji dotyczących czasu pracy kierowców, wypłaty wynagrodzeń oraz delegacji,

przeczytasz, jak rozwiązać problematyczne sytuacje,

poznasz najświeższe interpretacje przepisów oraz wyroki sądów,

wykorzystasz jasne wytyczne, jak uniknąć kar w razie kontroli
ITD oraz PIP,

znajdziesz sposoby ewidencjonowania czasu pracy kierowców,
dowiesz się, jak rozwiązać problemy dotyczące tachografów.

Zobacz, o ile łatwiej będzie Ci w praktyce stosować przepisy

związane z czasem pracy, delegacjami, gdy oprócz miesięcznika będziesz
mógł korzystać z dodatkowych ułatwień

Telefoniczny dyżur eksperta

raz na tydzień ekspert udziela indywidualnych odpowiedzi na pytania Czytelników

Dwa razy w tygodniu

otrzymasz newsletter z najnowszymi poradami prosto na swoją skrzynkę e-mailową

gotowych do druku

Nielimitowany dostęp do wzorów dokumentów

Dostęp do elektronicznygo archiwum

wczesniejszych wydań na stronie czaspracykierowcow.wip.pl

A oprócz tego w każdym wydaniu:

  • konkretne przykłady rozliczeń
  • pełne kalkulacje
  • diagramy obrazujące poprawne i niepoprawne rozkłady czasu pracy kierowców.

To bezpieczna oferta, która nie kryje w sobie żadnych pułapek.

Otrzymujesz zapoznawczy numer, wykorzystujesz zawarte w nim porady ekspertów i na spokojnie decydujesz, czy chcesz otrzymywać kolejne, już płatne numery. Masz na decyzję 14 dni. Zamówiony, zapoznawczy numer jest Twój, niezależnie od dalszych decyzji. Nie musisz nawet niczego odsyłać.

Jeśli w ciągu 14 dni uznasz, że magazyn pomaga Ci w codziennej pracy, nic nie musisz robić. Zadbamy, by kolejne płatne numery dotarły do Ciebie na czas. Jeśli nie - po prostu powiadomisz nas przez telefon, faks czy e-mail o rezygnacji z dalszej prenumeraty. Bez żadnych pytań, natychmiast ją anulujemy.

Dodatkowo 5 razy w roku otrzymasz numer specjalny. Znajdziesz w nim zbiór artykułów o zagadnieniu, które jest w danej chwili na ustach wszystkich osób w branży transportowej. Cena i objętość numeru specjalnego - identyczna jak zwykłego. Z prenumeraty będziesz mógł zrezygnować przed zakończeniem każdego okresu rozliczeniowego.
Możesz bezpłatnie testować nasz produkt przez 14 dni.

Jeśli chcesz zrezygnować z dalszej, już płatnej, prenumeraty poinformuj o tym w ciągu tych 14 dni nasze Centrum Obsługi Klienta - tel. 22 518 29 29, email: [email protected]

Jeśli chcesz, aby nasz produkt był dalej do Ciebie przysyłany nie musisz nas o tym informować.

Oferta po zakończeniu bezpłatnego testu:

Cena każdego wydania w prenumeracie to 39,90 zł netto (41,90 zł brutto)

Koszty wysyłki jednego numeru to 9,90 zł netto (10,40 zł brutto).

Fakturę prenumeraty obejmuje 4 wydania (3 numery zwykłe + 1 numer specjalny).

Prezenty! Po opłaceniu I faktury otrzymasz książkę „Czas pracy kierowców”, a po opłacaniu II faktury płytę CD „Wzory dokumentów dla firm wykonujących przewozy drogowe”.

Wypełnij poniższy formularz i kliknij Zamawiam!